Englishنقشه پرتالصفحه اصلیایران
فاصلهاطلاعیه هافاصلهمیز خدمات الکترونیکی سازمان هواشناسیفاصلهارتباط با مافاصلهدرباره مافاصلهنظرسنجیفاصلهسوالات متداول
اخبار
 

گردهمايي روساي ادارات شبكه پايش سازمان هواشناسي كشور

گردهمايي يك روزه روساي ادارات شبكه پايش سازمان هواشناسي كشور با حضور معاون فني و شبكه ايستگاه ها ، مدير شبكه پايش، رييس امور شبكه ايستگاه هاي سينوپتيك سازمان هواشناسي كشور، تعدادي از مديران كل هواشناسي استانها و روساي ادارات شبكه پايش استانها در تاريخ 20 تيرماه 97 در محل سال اجتماعات شهيد مطهري اداره كل هواشناسي استان اصفهان برگزار شد

در ابتدا آقاي مهندس بيجندي ضمن عرض خير مقدم به ميهمانان حاضر در جلسه گزارشي از وضعيت اداره كل هواشناسي استان اصفهان و فعاليت هاي آن بويژه در حوزه شبكه پايش ارائه كرد. ايشان به اين نكته اشاره نمودند كه در شبكه پايش كشور بايد فرايند توانمند سازي بصورت جدي در دستور كار قرار گيرد در اين راستا و با اين هدف استان اصفهان به رتبه دوم از نظر تعدد و پراكندگي شبكه ايستگاهي دست يافته است.

مجيد بيجندي در ادامه گفت براي شبكه پايش استان در دو حوزه سخت افزار و نرم افزار اقدامات مهمي صورت گرفته كه در حوزه سخت افزار مي توان به ارتقاي تجهيزات رايانه اي، سيستم هاي ارتباطي، جمع آوري داده و در حوزه نرم افزار مي توان به برگزاري جلسات منظم روسا و كارشناسان همديدي به صورت مجزا و كارگروه هاي سه گانه و انتخاب نمايندگان پايش در راستاي استفاده از توان و ايده هاي كارشناسان شبكه پايش در جلسات اداره كل اشاره نمود. از ديگر اقدامات صورت گرفته مي توان به برگزاري دوره هاي آموزشي (2000 نفر ساعت ) ، بازديد هاي دوره اي از ادارات شهرستاني و جلسات متصديان ايستگاه هاي باران سنجي بطور منظم اشاره نمود

ايشان در ادامه از نتايج اين اقدامات، پررنگ شدن نقش آفريني كارشناسان ، افزايش اعتبارات شهرستانها به سبب حضور فعال روسا در جلسات و فرمانداري ها ، ابلاغ روساي ادارات شهرستانها براي فعاليت در كارگروه طوفان و بلاياي طبيعي عنوان نمود.

وي همچنين، روال تفويض اختيار و روش برنامه ريزي صف به ستاد را رمز توسعه توسعه سازمانها به ويژه سازمان هواشناسي دانستند

آقاي ميرزايي معاون فني و شبكه ايستگاه هاي سازمان هواشناسي كشور ضمن ابراز خرسندي از حضور در اين همايش به سياست هاي سازمان ، وضعيت فعلي و انتظاراتي كه سازمان از مجموعه پايش دارد و انتظارات مردم اشاره كرد همچنين اذعان داشتند كه با حركت جمعي كه در سازمان و كل استانها صورت گرفته خوشبختانه گام هاي موثري برداشته شده است. ايشان اشاره كردند كه خودكار سازي رويكرد جديد شبكه پايش است كه از چهار سال پيش آغاز شده و توسعه هواشناسي كاربردي همزمان با آن از مهمترين برنامه هاي سازمان بوده است. با تغيير نگرش ايجاد شده و تكميل زير ساخت ها  قادر خواهيم بود داده هاي با كيفيت و متناسب با نياز كاربر فراهم آوريم كه چنين سامانه اي ايجاد شده و در مرحله نهايي است. با اين اقدامات كه در راستاي رفاه و ارتقاي ملي صورت گرفته هواشناسي از حالت سنتي به مدرن و شرايط توسعه يافتگي نزديك شده است.

 

در ادامه آقاي حقيقت مدير شبكه پايش سازمان هواشناسي كشور ضمن تشكر از مدير كل و همكاران استان اصفهان بابت برگزاري اين همايش اذعان داشتند با رويكرد جديد سازمان در حال گذار از مرحله قديم به مرحله نويني هستيم و لازم است شبكه پايش نيز به روز گردد كه يكي از راه هاي تحقق اين امر حضور در جلسات هم افزايي، بهره از تجربه صاحب نظران، نظم و انضباط ساختاري است.

آقاي ايزدفر مسئول شبكه ادارات سينوپتيك ضمن عرض ادب و تشكر از هواشناسي اصفهان بابت برگزاري لين گردهمايي درخصوص برنامه عملياتي ابلاغي توسط معاون فني و جدول تهيه شده براي اين برنامه جهت انجام فعاليتها بر طبق آن صحبت نمودند . ايشان به تكميل شاخص هاي ارزيابي عملكرد در حوزه پايش اشاره نمود و گفت براي نمونه گزارشي از مستندات مربوط به عملكرد در حوزه هاي مختلف استانها براي سه ماهه اول تهيه شده كه در آن 6 استان از جمله اصفهان، ايلام، كرمانشاه، ... گزارشات خود را بطور كامل ارسال كردند. سپس با ارائه توضيحاتي درخصوص نحوه تكميل مستندات مورد نياز و ارسال به تهران به لزوم تعهد به انجام اين امر براي دوره هاي بعدي تاكيد نمودند.

همچنين ايشان اضافه كردند شاخص هاي عملكرد استان ها در حوزه پايش مورد بررسي و مبناي ارزيابي سالانه قرار خواهد گرفت

در ادامه آقاي مهندس حقيقت در خصوص شرح وظايف كارشناسان لايه سوم و تقسيم بندي هاي مربوطه و انتظاراتي كه از اين كارشناسان وجود دارد توضيحاتي ارائه نمودند.

از حاضرين جلسه خواستند كه سوالات خود را در خصوص موارد بحث شده در اين همايش را مطرح كنند.

آقاي داداشي مديركل هواشناسي استان گلستان نيز كليپ تهيه شده از همايش سال گذشته توسط صدا و سيماي استان گلستان ارايه كرد. سپس گزارش كاملي از جلسه استان گلستان در سال گذشته ، موضوعات مطرح شده ، پيشنهادات ، مصوبات و روند اجرايي مصوبات ارائه نمود. اهم موضوعات و مصوبات مطرح شده در جلسه گلستان، بحث خودكار سازي، ساماندهي شبكه ايستگاههاي باران سنجي و اقليم شناسي، فرم ساز جديد صورت كشيك ،شاخص هاي ارزيابي ، فرا سنج ها، انواع ايستگاه هاي هواشناسي، تهك كشاورزي در لايه سوم و نرم افزار جديد الورن بوده است. آقاي داداشي از اجرايي شدن پيشنهاد مطرح شده مبني بر تشكيل كارگروهي متشكل از چند كارشناس، روساي پايش، معاونين و مديران ابراز خرسندي نمودند.

آقاي شهباز قلندر رييس شبكه پايش اصفهان نيز چند نكته را در خصوص ارزيابي ادارات و صورت كشيك و نرم افزار مربوطه و نحوه مرخصي كارشناسان و دو گانگي در استانهاي مختلف مطرح نمودند. سپس آقايان حقيقت، ميرزايي و ايزدفر به هريك از سوالات مطرح شده در حوزه خود پاسخ دادند.

در پايان آقاي ميرزايي معاون فني و شبكه ايستگاه هاي كشور  ضمن جمعبندي مباخث در خصوص لزوم خودكار سازي و پذيرش اين امر به عنوان يك ضرورت براي همگام شدن با دنيا تاكيد كردند و از روساي محترم خواستند كه به خاطر مشكلات موجود كل مساله را مطرود ندانند و عنوان كردند همواره فضا براي نظرات تخصصي باز بوده و از هرگونه نقد همراه با پيشنهاد استقبال خواهد شد. ايشان توضيحات كاملي در رابطه با فراهم شدن زير ساخت ها ، تهيه بانك فراداده و اتصال آن به سامانه تهك و خودكار سازي ، كنترل كيفي داده هاي آنلاين ، آموزش كارشناسان لايه سوم و .... ارائه نمودند.

ايشان به اعتقاد راسخ خود به تمركز زدايي و توزيع مسئوليت بين كليه كارشناسان اشاره كردند و خواستار سهيم شدن روساي پايش در تصميم گيري ها و مشاركت فعال ايشان شده و به حمايت و
 
پشتيباني سازمان از آنها وعده دادند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
198
1397/04/21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
۱۳۹۷ جمعه ۳ اسفند
میز خدمت الکترونیک
اخرین تصویر ماهواره
اخبار هواشناسی

اخبار هواشناسي استان اصفهان
عضویت در سامانه تهک
/
سایت سامد
//
ورود اعضا
شناسه کاربري
کلمه رمز

کدامنیت  forget کلمه رمز را فراموش کرده ام
register ثبت نام

Powered by DorsaPortal